11 Mart 2009 Çarşamba

Mevlid Kandili kartı

Mevlid kandili için hazırladığımız kartımız. İçinde de bir sayfada "12 Rebiulevvel (20 Nisan) 571'de bir güneş doğdu"; güneşin içinde Muhammed (sav) yazısı; diğer sayfada da şairini maalesef bilmediğim şu güzel şiir var:

NE ÇOK ÖZLEDİM SENİ

Ne çok özledim seni,

Bilsen ya Rasulallah

Beni de kollarına

Alsan ya Rasulallah

Sensiz dönüyor başım,

Senle diner gözyaşım,

Oyunda arkadaşım

Olsan ya Rasulallah

Çiçek çiçek dalınla,

Mis kokulu gülünle,

Rüyamdaki halinle,

Gelsen ya Rasulallah...


Kartımızın dışındaki güllerin yapılışı:

Önce fon kartonundan kalem boyunda ve 10-12 cm genişliğinde kestiğimiz parçayı kalemle sıkı sıkı sarıyoruz.

Sonra bütün güllerin yüksekliklerinin aynı olması için ruloya cetvelle birer cm'lik çizgiler çizerek ruloyu o çizgilerden kesiyoruz.

En son da ruloyu keserken düzleşen parçaları açarak tekrar daha sıkı sarıyoruz. Parçaları yuvarlak şekilde bırakıyoruz. Yapraklar için ise yeşil fon kartonundan rulolar hazırlıyoruz. Yaprakları en son sardıktan sonra yuvarlak şekilde değil de yaprağa benzemesi için biraz sıkarak elips şeklinde bırakıyoruz. Yaprakları ve gülleri kalp şeklinin üzerine kuvvetli bir yapıştırıcıyla yapıştırıyoruz.

Not: Kart için kaynak: Timaş Yayınları'ndan çıkan 365 Cıvıl Cıvıl Etkinlik kitabı.

6 yorum:

Adsız dedi ki...

Sitenizi takip ediyorum ve cok yararlaniyorum.Allah razi olsun sizden.Bir ricada bulunabilirmiyim kartin icindeki siir ve günes resimli sayfayi nasil indirebilirim?Yardim ederseniz sevinirim tesekkürler Zeynep

misafir dedi ki...

Zeynep; evokulum@gmail.com adresine mail gönderirseniz size ulaştırabilirim.

Adsız dedi ki...

Tesekkür ederim cevabiniz icin.Ben size e mail yolladim ama gelmedimi acaba?iki gün önce tekrar yollayayim bana yarin lazim, artik olmazsada caniniz saolsun Allaha emanet olun.Zeynep

Adsız dedi ki...

Yardimlariniz icin tesekkür ederim.Kartlarimizi bitirdik cok güzel oldular.Zeynep

Adsız dedi ki...

Maşaallah barekallah... Allah ebediyyen razı olsun kardeşler. Sitenizi tevafuken gördüm. tanıdığım kişilere tavsiye ediyorum. Selam ve dua ile..

Adsız dedi ki...

s a sitenizi tevafuken gördüm çok faydalı bilgiler var ben bi anaokulunun idarecisiyim dini eğitim dökümanında sıkıntı çekiyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz?